Shashlichok

Тільки свіжа інформація

Іноді на грядках досвідчених дачників можна побачити, що часникові листя зав’язані у вузлики. Для чого це робиться? Є сенс у подібних маніпуляціях?Насправді, загальновизнана агротехніка часнику цю процедуру не включає. Але спостереження самих городників говорять про те, що в’язання вузлів на озимому часнику змушує головку рости більш великої, і врожай краще зберігається.

Пов’язують це з тим, що часник, як і всі цибулинні, в кінці вегетації забирає всі поживні речовини з листя в цибулину. Але на відміну від цибулі, робить він це дуже повільно.Оптимальний час прибирання зимового часнику в середній смузі – кінець липня.

Це пов’язано з погодними умовами: часник потрібно прибрати до почалися дощі та різкі перепади температури. Але до цього часу він не завжди встигає сформувати сухі покривні луски на цибулинах, і в результаті погано зберігається.Пошкодження надземної частини рослини прискорює процес відтоку поживних речовин в природний резервуар.

Листя швидко всихають, формуючи луски. Проводити процедуру рекомендується за тиждень до збирання врожаю, тобто середина липня – саме час попрацювати з часником. У цих же цілях варто вже зараз розгребти землю навколо цибулин, запобігаючи їх випрівання.

Однією з ознак, що пора в’язати часник, є випрямлення залишених стрілок. Тобто тих, що ви залишили на насіння. Самі ж насіннєві рослини чіпати не потрібно, бульбочки повинні визріти на грядці.

Листя в’яжуть у вузли акуратно, намагаючись не ламати їх і не висмикувати часник із землі. Досить одного нетугого сайту, щоб запустити процес швидкого в’янення. Прибирати часник можна починати вже через тиждень.

Краще робити це вибірково, даючи можливість дозріти кожній голівці.Як вже говорилося вище, користь цієї процедури не доведена. У всякому разі, на якість озимого часнику набагато більше впливають сортові особливості і правильний склад грунту.

Це швидше традиція, заснована на досвіді старших поколінь. Але в’язання вузлів на часнику не вимагає багато праці або грошових затрат, так чи варто відмовлятися від додаткових шансів отримати хороший урожай?А ви в’яжете вузли на часнику? Чи є результат? Спасибі, що дочитали статтю до кінця. Друзі, якщо вона була вам корисна – ставте лайк та підписуйтесь на канал.
Багатих вам врожаїв! Інші матеріали каналу, які можуть бути Вам корисні: Морква взимку стає гіркою? Цього можна уникнути, якщо вжити заходів вже зараз. Кілька способів врятувати урожай капусти від гусениць Як не втратити урожай огірків в липні?

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.