Shashlichok

Тільки свіжа інформація

Цей овоч – частий гість на наших столах. Городники люблять його вирощувати, так як особливо складним цей процес не назвеш. Але, як кажуть, є нюанси.

Вирощуємо капусту на своїй присадибній ділянці разом з Валентиною Блінової, методистом “Патріаршого саду”.-Валентина Василівна, багатьох садівників-городників радує капуста. Рання вже зав’язується в качани — їх вже видно.

Сорти середньо-стиглі прагнуть вже в зав’язь піти. Пізня капуста поки ще така розлога. Літо сприятливий і капуста відчуває себе чудово.

Це означає, що ми правильно виростили розсаду і висадили її в грунт. Що далі робити, щоб капуста далі прекрасно розвивалася, дала хороший врожай, були великі качани, які не хворіли, їх ніхто не з’їв. Поради від Вас щодо подальшого догляду в середині літа за капустою.

-Капуста — садова бариня. Вона любить поклони, хороший догляд, полив, особливо дощування, обприскування поживними розчинами, розпушення та підгортання. Ось скільки потрібно агротехнічних прийомів застосувати, щоб виростити великі качани.

Любить сонце, грунт родючий з перегноєм і вапном. Води їй треба багато. До зав’язування качанів 150 літрів має випити кожну рослину.

А в момент зав’язування качанів — 200 літрів. Поливаємо водою спочатку теплою, потім вже можна прохолодною. А по росі або після поливу по листю бажано опудривать золою від шкідників.

Любить капуста підживлення, навіть якщо перегній і вапно внесені в грунт. Їй потрібен настій коров’яку. І годувати її треба через два тижні.

Настій коров’яку – 0,5 кг на 10 літрів води. Поливати під корінь по літру приблизно. Бажано її багато азоту давати на початку росту.

Застосуємо та розчин з зелених добрив — рвати кропиву, настоювати її кілька днів у тепло для бродіння. Розводити і поливати по заздалегідь добре пролитої ґрунті. Я використовую при посадці капусти в грунт відра без дна.

Вона там добре себе почуває, тому, що вітер не висушує рослину і зберігається волога.-Тобто ви зверху надягаєте і як би огораживаете, створюєте мікроклімат. -Так вона менше страждає від висушують вітрів.

-Але це треба качанів 10-15 максимум. Стільки відер не напасешся.-У мене 33 відра.

Спочатку одну партію капусти, потім другу, третю, цвітну капусту…

Потрібен капусті і калій і фосфор у другій половині літа. Суперфосфат завжди потрібно додавати при підгодівлі разом з коров’яком.-Давайте тепер поговоримо про шкідників.

Я знаю, основний шкідник капусти, це метелик білянка. І молюски садові. Як з ними боротися?-Проти молюсків можна цеглою боротися.

-Тобто кидати в них?-Немає. Розкласти цеглини так, щоб заповзали туди слимаки, піднімати цеглу і збирати їх. Можна шматочки гарбуза розкладати, соковитих рослин.

Збирати вручну. Не хочеться отрути застосовувати. -Потім нам же цю капусту їсти.

-Від слимаків можна опудривать грунт вапном пушонкою. Навколо качана колечко таке зробити гашеним вапном.-А білянка?-Можна обприскувати актара.

Можна чорнобривці посіяти між качанами. Або їх зібрати, настояти 0,5 кг на 10 літрів дві доби й обприскати. Відлякувати.

Настій часнику — 200гр. На 10 літрів води. При зав’язування качанів обприскувати актелліком від капустяної совки, білани і молі.

Якщо сильна спека — обприскують імуностимулятором для адаптації рослин до спеки.-Чи можна на наступний рік на цьому ж місці капусту садити.-Тільки через 4 роки.

-Тобто чергувати. А після яких рослин краще.-Після бобових, гарбузових, цибулі, часнику.
Найголовніше — полив, розпушування, знищення бур’янів і підгортання з підгодівлею. Вікторія Міхеєва, Радіо Росії Володимир ВладимирВести

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.