Shashlichok

Тільки свіжа інформація

Зміст статьи1 найпопулярніші сортотипы моркови2 Яку ж моркву вибрати?Здравствуйте, мої дорогі читачі!Уявіть собі, виявляється, морква буває не тільки помаранчевого кольору і не тільки тієї конусовидної форми, до якої ми всі вже звикли.Помаранчевої вона стала порівняно недавно — на початку XVII століття, а до цього часу в Єгипті зростала фіолетова морква, у Римській імперії — біла, в деяких західних країнах зростала навіть чорна.І за доказом цього навіть до історикам звертатися не варто, так як зображення фіолетових і жовтих коренеплодів ми можемо побачити на ранніх полотнах голландських майстрів, а перші помаранчеві морквини на картинах художників того часу зображені дуже блідими, у зв’язку з тим, що вони містили в 3-4 рази менше бета-каротину, ніж сучасні сорти.

А ось з XVII століття все людство вживає стала для нас вже звичною помаранчеву моркву.Але нещодавно селекціонери знову вивели сорт ліловою моркви, повернувши тим самим початковий колір коренеплоду, і в 2002 році в Америці і в Англії вже з’явилася у продажу лілова моркву.Вона, до речі, не менш корисна, ніж помаранчева, так як якщо помаранчевий колір моркви надає комбінація бета-і альфа-каротинів, то фіолетовий — пігменти антоцианіни, які володіють антиоксидантними властивостями.

Фіолетові пігменти покращують роботу серця і мозку, очищають кров від жирів і холестерину.Антоціани блокують процеси окислення в клітинах і знижують ризик розвитку атеросклерозу, зменшують алергічні реакції, благотворно впливають на стан шкіри.Також науково доведено, що вони навіть здатні зменшити шкоду від куріння і надмірного перебування на сонці.

Ці пігменти фарбують в пурпурно-фіолетовий колір також буряк, червонокачанну капусту, окремі сорти базиліка і листового салату.Морква також може бути і різних форм, наприклад, таких як: конічної, з гострим кінчиком, циліндричної з заокругленим кінчиком, веретеновидной і майже круглої.Найпопулярніші сортотипы морковиБольшое кількість сортів і гібридів моркви за формою і розмірами коренеплодів поділяються на сортотипы.

Основними є такі, як:Паризька каротель. Це округла, як редиска, морква діаметром 3-4 см, дуже ніжна і солодка. До того ж вона сама рання і дозволяє отримати хороший урожай навіть на слабоокультуренных і глинистих ґрунтах, що є великим плюсом для цього сортотипу.

На думку фахівців, така кругла морква більше подобається дітям.Амстердамська. Це морква циліндричної форми з заокругленим кінчиком, має витончені довгі (до 15-17 см) і тонкі коренеплоди діаметром 2,0-2,5 см.

Коренеплоди дуже соковиті, ніжні, солодкі, з маленькою серцевиною. Єдиний недолік цього сортотипу той, що при неакуратною збиранні коренеплоди дуже легко ламаються. Дана морква має ранній строк достигання і для зберігання не призначена.

Нантська. Це морква циліндричної форми з заокругленим кінчиком, довжиною коренеплодів 20-22 см і діаметром 3-4 див М’якоть солодка, соковита і ніжна. Її можна використовувати як для споживання у свіжому вигляді, так і для переробки і зберігання.

Берликум-нантська. Це морква має коренеплоди циліндричної форми з гострим кінчиком. Вони у сортів цього сортотипу довші і товщі, ніж це характерно для сортотипу Нантська.

Коренеплоди мають підвищену лежкістю, але менш смачні, ніж морква з перерахованих вище сортотипів.Імператор. Це морква з коренеплодами конічної форми з гострим кінчиком, довжиною до 25 див.

У різних сортів смакові якості і ступінь вилягання помітно відрізняються. Коренеплоди сортів моркви цього сортотипу можуть бути як сильно солодкими, так і не дуже, а також є сорти, які сильно ламаються при неакуратною прибирання.Флакке.

Сорти моркви даної групи мають самі довгі і потужні коренеплоди. Вони мають подовжено-конічної форми, досягають довжини до 30 см і важать до 200-300 р. У деяких сортів коренеплоди виростають навіть вагою 0,5 кг Сорти цього сортотипу мають великий вегетаційний період і добре зберігаються, але не так смачні, як, наприклад, морква сортотипів Амстердамська та Нантська.

Яку ж моркву вибрати?В цьому різноманітті сортів і гібридів моркви з одного боку важко визначитися, що ж нам вибрати, а з іншого боку така кількість сортів здатне задовольнити самий вишуканий смак.Давайте разом спробуємо розібратися, що ж нам потрібно. Отже:Для любителів экзотикиСторонникам всього нового і незвичайного насамперед раджу, звичайно ж, придбати гібрид моркви незвичайної забарвлення F1 Пурпурний еліксир.

Його коренеплоди мають насичену пурпурно-фіолетового поверхню, а м’якоть і серцевину традиційного кольору. Довжина коренеплоду до 20 см. Готовність до збирання настає через 65-70 днів від посіву.

Цей гібрид придатний для приготування салатів і для маринування.Зверніть також увагу на сорт Миникор (сортотип Амстердамська), який дозволить вам отримати в найкоротші терміни мініатюрні (13-15 см), циліндричні морквини з надзвичайно ніжним смаком. Даний сорт рекомендую для раннього свіжого споживання і цільноплідного консервування.

Цікавим буде і сверхскороспелый (всього 65 днів від посіву до дозрівання) сорт Полярна журавлина (сортотип Паризька каротель) своєю формою мініатюрних практично зовсім круглих коренеплодів, у яких міститься підвищена кількість цукру і сухих речовин. Цей сорт я думаю сподобається не тільки дітям, але і тим, хто захоплюється домашньою консервацією господиням.Любителям великих коренеплодів можна запропонувати сорт Російська розмір (сортотип Імператор).

Морква цього сорту на легких, родючих грунтах виростає довжиною не менше 30 см і масою до 1 кг Незважаючи на настільки значні розміри, м’якоть ніжна, соковита і солодка, серцевина невелика, а поверхня яскраво-помаранчева, гладка.Для гурмановЕсли вас більше цікавлять смакові якості моркви і наявність в ній корисних речовин, раджу звернути увагу на такі сорти і гібриди:Засіб від садових мурашок!Заробляй віддалено, працюючи 2-3 ч. Працюйте з PropellerAdsРазместите вакансію бесплатноСорт Хелзмастер.

Цей новий сорт моркви (сортотип Флакке) містить на 35% більше бета-каротину, ніж всі інші! Поверхня плоду гладка, малиново-червона, серцевина більш насиченого кольору, середня довжина 22 див. Сорт Без серцевини Праліне. Коренеплоди циліндричні, довжиною близько 20 см з вишуканою оранжево-червоним забарвленням і практично без серцевини.

Ця моркву (сортотип Нантська) відрізняється високими смаковими якостями, соковита, ніжна і дуже солодка. А її насичене забарвлення говорить про підвищений вміст бета-каротину. Я думаю цей сорт повинен зацікавити любителів смачного і здорового харчування.

Хороший даний сорт і для підзимового посіву.Гібрид Цукрова F1 Лакомка. Це сама солодка морква з усіх існуючих сортів і гібридів! Коренеплоди (сортотип Імператор) довжиною 25 см, з гладкою поверхнею, темно-оранжевого кольору і маленькою серцевиною.

Сорт Московська Пізня 13. Це досить старий середньостиглий (80-100 днів) сорт моркви, який, тим не менш, користується великим попитом у дачників. Його помаранчеві циліндрові коренеплоди (довжиною 15-18 см) відрізняються підвищеним вмістом каротину, тому вони дуже корисні і рекомендуються для споживання в салатах і приготування дитячого і дієтичного харчування.

Морква даного сорту має підвищену лежкістю, високою врожайністю і стійкий до цвітушності.Для строгих прагматиковЕсли ж ви зайнята людина, і вам ніколи займатися експериментами, і вас більше цікавить врожайність моркви, стійкість до хвороб, щоб вона добре зберігалася взимку, то слід звернути увагу на такі сорти:Сорт Форто. Це середньорання (105-110 днів) моркву (сортотип Нантська), яка має циліндричні дуже рівні коренеплоди довжиною 18-20 см і відмінний смак.

Даний сорт прекрасно росте у всіх регіонах, дає хороший стабільний урожай і відмінно зберігається.Сорт Самсон. Це середньостиглий (110-115 днів) високоврожайний сорт (сортотип Нантська), який має великі (довжиною 20 см, масою до 200 г) циліндрові коренеплоди яскраво-помаранчевого кольору.

М’якоть у моркви соковита, хрустка і дуже солодка. Сорт придатний для тривалого зберігання і переробки, а також для споживання у свіжому вигляді.Сорт Флакке.

Цей сорт здатний давати хороший врожай навіть на важких глинистих грунтах. Коренеплоди мають веретеновидную форму, слабо виражені очі і можуть досягати довжини до 30 см. Це середньостиглий (100-120 днів) сорт (сортотип Флакке), який рекомендується для цілорічного споживання у свіжому вигляді та консервування.

Сорт Мо. Це пізньостиглий, високоврожайний сорт (сортотип Імператор) призначений для тривалого зберігання. Він має конічні коренеплоди завдовжки до 20 см з дуже соковитою, смачною, яскраво-оранжевою м’якоттю.
Я постаралася коротко описати деякі сорти і гібриди моркви і сподіваюся, що ця стаття допоможе вам, мої дорогі читачі, зорієнтуватися в тому різноманітті насіння моркви, які представлені на ринку, і зробити правильний вибір.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.